Maga - producent opakowań

Historia firmy

Zakład MAGA® został założony w roku 1982 jako Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Zabawkarstwo, firma z prywatnym kapitałem. Właścicielem jednoosobowym jest mgr inż. Marian Nowakowski. Początkowo realizowana była produkcja elementów kooperacyjnych z tworzyw sztucznych i zabawki. Część produkcji była eksportowana do Bułgarii, Czech, Kuby i ZSRR. Zakład stopniowo rozwijał się poprzez zakup maszyn oraz rozbudowę. Jednocześnie rozszerzano asortyment i przestawiano produkcję na opakowania dla przemysłu chemicznego, kosmetycznego oraz wdrażano do produkcji opakowania do badań medycznych (fiolki, opakowania do testów AIDS oraz kału).

Dzięki stałemu wprowadzaniu nowej produkcji i rozwiązań technicznych zakład uzyskał nadane przez Instytut Postępu Technicznego miano Zakładu Innowacyjno - Wdrożeniowego MAGA®.

Zakład sukcesywnie rozwijał park maszynowy – ostatni zakup butelczarki w 2012 roku. Firma często korzysta z dofinansowania Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Aktualnie Zakład Produkcyjny ulokowany został w nowoczesnej hali z zapleczem magazynowym. Lokalizacja jest bardzo korzystna – przy drodze 88, dającej możliwość komunikacji z drogami A1 i A4.

Zakład jest właścicielem wielu patentów (np. jednorazowy skalpel chirurgiczny, pompa do przetaczania krwi z pola operacyjnego, hydraulicznej prasy laboratoryjnej). Realizujemy eksport do Czech, Słowacji, Włoch, Litwy, Niemiec, Białorusi i Ukrainy.

Pracujemy w oparciu o zasadę: "Każdy producent potrzebuje rzetelnego poddostawcy"

Na wybrane opakowania posiadamy atest PZH, atest UN X oraz Atest Farmaceutyczny

Od lipca 2016 roku Zakład posiada Świadectwo Jakości Zdrowotnej nr H-HŻ-6071-0133/16/C.

Od czerwca 2005 roku Zakład posiada Certyfikat ISO 9001 nr NC-1198.

Od 1 lipca 2015 roku Zakład Maga-Biotal przekształcił się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością , pod nazwą Maga-Biotal sp. z o.o.